۳۵ بسته جدید سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی معرفی می شود
۳۵ بسته جدید سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی معرفی می شود
در ششمین نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو 2024 که از تاریخ هشتم لغایت دوازدهم اردیبهشت ماه 1403 به میزبانی مرکز بین المللی نمایشگاهی تهران برگزار می شود، منطقه آزاد انزلی با تکیه بر تجربیات دوره های گذشته و راهبردهای پیش روی، حضور فعالی را در دستور کار قرار داده است.

مهدی کاظمیان سخنگوی سازمان با تصریح براین واقعیت که نمایشگاه ایران اکسپو، یکی از مهمترین رویدادهای بین المللی کشورمان محسوب می شود، از رونمایی ۳۵ بسته جدید سرمایه گذاری سازمان متبوع خود با ارزش بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان در دوره برگزاری نمایشگاه خبر داد و اظهار داشت: طرح های سرمایه گذاری فوق که در زمینه های مختلف تولیدی-صنعتی، گردشگری، تجاری و خدمات، کشاورزی، لجستیکی و بندری است، تعداد بسته های سرمایه گذاری این منطقه را به ۱۳۵ بسته و ارزش آنها را به افزون بر ۳۰ هزار میلیارد تومان ارتقاء می دهد.

وی با اشاره به افتتاح قریب الوقوع طرح ملی اتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریل سراسری، برنامه راهبردی ترسیم شده از سوی مدیرعامل این سازمان را معطوف به تأمین حلقه های تکمیل کننده بهره برداری حداکثری از منافع ناشی از وصل شدن به خطوط ریلی کشور عنوان کرد و افزود: در همین راستا موشن گرافی نقش منطقه آزاد انزلی در کریدور شمال جنوب در این رویداد بین المللی به صورت رسمی منتشر می شود تا ظرفیت ها، فرصت ها و مزیت های نخستین منطقه آزاد شمال کشور در گسترش همکاری های منطقه ای اتحادیه اقتصادی اوراسیا، کشورهای حاشیه خلیج فارس، سازمان همکاری شانگهای و اکو، تبیین گردد.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه به منظور معرفی توانمندی های بخش خصوصی، شش واحد تولیدی-صادراتی فعال در سطح منطقه، محصولات و کالاهای تولید شده خود را عرضه می کنند، اضافه کرد: از سوی دیگر دو واحد صادراتی نمونه منطقه که در سال گذشته موفق به ثبت رکورد در صادرات به بازارهای بین المللی شدند نیز مورد تقدیر قرار می گیرند.

مهدی کاظمیان یکی از مهمترین برنامه های کاری سازمان متبوع خود در رویداد نمایشگاهی اکسپو۲۰۲۴ را حضور در پنل ها و نشست های تخصصی مختلف آن اعلام نموده و افزود: در راستای معرفی فرصت ها و مزیتهای سرمایه گذاری در این منطقه، پنل تخصصی چرا منطقه آزاد انزلی بهترین گزینه برای سرمایه گذاری خارجی است؟ با حضور مدیران دولتی و بخش خصوصی برپا می شود.

وی نکته جالب توجه پنل تخصصی،اختصاصی سازمان منطقه آزاد انزلی را ترجمه همزمان آن به زبان انگلیسی بیان کرده و افزود: برگزاری نشست های تخصصی و موضوعی با نمایندگان شرکتهای خارجی حاضر و بازدید کننده از نمایشگاه جهت ارائه بسته‌های سرمایه گذاری منطقه از دیگر برنامه‌های کاری این سازمان در نمایشگاه مزبور می باشد.