مصاحبه مطبوعاتی مدیرعامل، رونمایی از موشن گرافی کریدور شمال جنوب، حضور استاندار گیلان وعقد سه تفاهم نامه همکاری بود
مصاحبه مطبوعاتی مدیرعامل، رونمایی از موشن گرافی کریدور شمال جنوب، حضور استاندار گیلان وعقد سه تفاهم نامه همکاری بود
سومین روز از ششمین نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو 1403، غرفه این سازمان محل رویدادهای متنوعی من جمله مصاحبه مطبوعاتی مدیرعامل، رونمایی از موشن گرافی کریدور شمال جنوب، حضور استاندار گیلان تا عقد سه تفاهم نامه همکاری بود.

براین اساس در جریان مصاحبه مطبوعاتی محمد سجاد سیاهکارزاده، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان به بیان مهمترین دستاوردهای یک سال اخیر منطقه متبوع خود، برنامه های پیش روی جهت بهره برداری حداکثری از اتصال مجتمع بندری کاسپین به خط ریل سراسری کشور و طرح های توسعه ای منطقه آزاد انزلی جهت افزایش توانمندی های صادراتی، فعال سازی کریدورهای بین المللی عبوری و ارتقای سطح همکاری های بین المللی کشورمان پرداخت.

در ادامه این برنامه تیزر موشن گرافی معرفی نقش منطقه آزاد انزلی در کریدور شمال جنوب رونمایی شد، ویدئویی که به تبیین جایگاه راهگذر مزبور در معادلات بین المللی و نقشی که این سازمان در افزایش مناسبات تجاری و ترانزیتی کشورمان بر بستر کریدور مزبور می تواند ایفا نماید، می پردازد.

بنابراین گزارش اسدا…عباسی استاندار، معاون اقتصادی استانداری، ناظر گمرکات استان و جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه این منطقه با مدیرعامل سازمان در خصوص فرصت های هم افزایی میان نهادی جهت گسترش مراودات بین المللی استان گیلان و دیپلماسی اقتصادی کشورمان تبادل نظر کردند.

از سوی دیگر سازمان منطقه آزاد انزلی سه تفاهم نامه در سومین روز نمایشگاه منعقد نمود که نخستین آن تفاهم نامه همکاری با سازمان منطقه آزاد چابهار بود که در راستای افزایش نقل و انتقال کالا در مسیر کریدور شمال جنوب و استفاده از ظرفیت های حمل و نقلی دو طرف، و همچنین تأسیس شرکت های بخش خصوصی دو منطقه به امضای مدیران عامل دو سازمان رسید.

دومین تفاهم نامه نیز با گروه سرمایه گذاری غدیر فی مابین مدیران عامل دو مجموعه جهت سرمایه گذاری در طرح های مسکونی، تجاری،اداری، گردشگری منطقه؛ منعقد گردید و در نهایت سومین تفاهم نامه نیز از سوی معاون توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان با شرکت سرمایه گذار بخش خصوصی به منظور احداث واحد تولیدی مواد غذایی، امضاء شد. گفتنی است سومین روز نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو، غرفه این سازمان میزبان سرمایه گذارانی از کشورهای مالزی، روسیه، امارات متحده عربی، ترکیه و چین بود که برای سرمایه گذاری در نخستین منطقه آزاد شمال کشور با معاونین ومدیران سازمان به گفتگو پرداختند.