استقبال سرمایه گذاران و انعقاد ۵ تفاهم نامه سرمایه گذاری
استقبال سرمایه گذاران و انعقاد ۵ تفاهم نامه سرمایه گذاری
روز چهارم از ششمین دوره نمایشگاه ایران اکسپو ۱۴۰۳، غرفه این سازمان شاهد استقبال قابل توجه فعالین اقتصادی داخلی و خارجی بازدید کننده و حاضر در این رویداد بین المللی کشورمان بود و در عین حال امروز پنج تفاهم‌نامه همکاری سرمایه گذاری با بخش خصوصی منعقد گردید.

براین اساس در چهارمین روز بزرگترین رویداد تجاری ایران، غرفه منطقه آزاد انزلی میزبان افزون بر ۳۰ نشست و مذاکره با سرمایه‌گذاران ایرانی و خارجی حاضر در نمایشگاه بود که شامل کشورهای افغانستان، روسیه، پاکستان، عراق و چین می شد.

از سوی دیگر پنج تفاهم نامه همکاری سرمایه گذاری در نخستین منطقه آزاد شمال کشور با بخش خصوصی داخلی توسط معاون توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان به امضاء رسید.

بنابراین گزارش تفاهم نامه احداث نیروگاه chp تولید برق با ظرفیت ۲۵ مگابایت، و طرح لایروبی دهانه مارینا و مجتمع بندری کاسپین به منظور تسهیل در فرآیندهای ورود و خروج کشتی های تجاری، با دو سرمایه گذار بخش خصوصی منعقد شد.

از سوی دیگر تفاهم نامه های احداث مجتمع خدماتی بین راهی و جایگاه سیار عرضه سوخت؛ بهمراه طرح گردشگری باغ پرندگان در این روز توسط معاون اقتصادی سازمان با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کشورمان امضاء شد. آخرین تفاهم نامه نیز اختصاص به ساخت واحد تولیدی محصولات بهداشتی داشت.

نکته جالب توجه در خصوص تفاهم نامه های منعقده اینکه همه طرح های سرمایه گذاری به مرحله تفاهم‌نامه رسیده با سرمایه گذاران، از میان بسته های سرمایه گذاری عرضه شده منطقه در نمایشگاه بودند که مورد توجه فعالین اقتصادی قرار گرفته است.

گفتنی است نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه، رییس اتاق بازرگانی ایران و آفریقا، مدیرکل آسیای جنوبی سازمان توسعه تجارت،رییس حوزه فناوری و دانش بنیان وزارت خارجه ایران و رایزنان بازرگانی کشورمان در افغانستان با حضور در غرفه این سازمان با معاون توسعه اقتصادی و مدیران این معاونت، مدیران معاونت بندری و دریای خزر سازمان، و مدیران شرکت توسعه سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی در خصوص گسترش همکاری به رایزنی پرداختند.